آخرین خبر از حذف نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث!

می‌دانیم که داشتن بیمه شخص ثالث برای همه خودروها اجباری است و همه صاحبان خودرو موظف به تهیه این بیمه‌نامه هستند. به همین خاطر یکی از مهم‌ترین بیمه‌هایی که توسط شرکت‌های بیمه صادر می‌شود، بیمه شخص ثالث است. به تازگی و بر اساس بخشنامه بیمه مرکزی از اول خردادماه نسخه کاغذی بیمه‌نامه شخص ثالث حذف شده و تنها نسخه الکترونیکی این بیمه‌نامه در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌گیرد.

تفاوت نسخه کاغذی با نسخه الکترونیکی بیمه شخص ثالث در چیست؟

در همین ابتدا بگوییم هیچ تفاوتی بین نسخه کاغذی و نسخه الکترونیک بیمه شخص ثالث وجود ندارد و همه مزایای بیمه‌نامه از جمله تخفیف‌های عدم خسارت به قوت خود باقی هستند. تغییری در روند خرید بیمه نیز به وجود نیامده است و همه افراد می‌توانند مثل قبل خرید خود را انجام دهند، فقط پس از خرید بیمه، دیگر نسخه پرینت شده بیمه شخص ثالث به بیمه‌گزار ارایه نمی‌شود که این تصمیم نیز بر اساس اظهارات بیمه مرکزی به منظور کاهش رفت‌وآمد بیمه‌گزار به نمایندگی‌ها، جلوگیری از مصرف بی‌رویه کاغذ و حفظ محیط ‌زیست گرفته شده است.

نسخه الکترونیکی بیمه شخص ثالث کاملاً معتبر است و هیچ تفاوتی با نسخه کاغذی آن ندارد.

بر اساس دستور بیمه مرکزی همه شرکت‌های بیمه موظف هستند تا با ارسال پیامک به بیمه‌گزار اطلاعات زیر را در اختیار بیمه‌گزار قرار دهند:

  • لینک دریافت نسخه قابل چاپ بیمه‌نامه
  • کد یکتا
  • آدرس الکترونیکی صفحه استعلام اصالت بیمه‌نامه از بیمه مرکزی

با استفاده از این اطلاعات بیمه‌گزار می‌تواند بعد از صدور بیمه‌نامه از شرایط و جزییات بیمه خود استعلام تهیه کند و در صورت لزوم از بیمه‌نامه خود پرینت تهیه کند.

خرید سریع و راحت بیمه شخص ثالث از وب سایت

نمایندگی ما به عنوان سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا به سریع‌ترین شکل ممکن و بدون مراجعه حضوری به نمایندگی‌ها، بیمه شخص ثالث خود را انتخاب و خریداری کند. کافی است وارد سایت شوید و اطلاعات خواسته‌شده در خصوص بیمه شخص ثالث را وارد کنید. یکی از بهترین امکانات وب سایت این است که به شما اجازه می‌دهد تا قبل از خرید، قیمت و شرایط بیمه‌نامه خود را در بین شرکت‌های مختلف مشاهده کنید و به این ترتیب مناسب‌ترین بیمه مد نظر خود را بخرید. با ما می‌توانید تجربه متفاوتی از خرید بیمه را کسب کنید.