استعلام بیمه عمر مان / مشاهده سود و مزایا قبل از خرید

خیلی مهم است که پول خودتان را دور نریزید. همه ما می‌خواهیم از کیفیت و کارایی محصولی که می‌خریم راضی باشیم. اما در مورد خرید بیمه چطور می‌توانیم این اطلاعات را کسب کنیم؟ چطور می‌توانیم بفهمیم بیمه‌ای که می‌خریم بهترین بیمه عمر است؟

یا از کجا بفهمیم که این بیمه پاسخگوی نیاز ما است؟ با گرفتن استعلام بیمه عمر قبل از خرید می‌توانید به جواب سوالات خود برسید اما بیمه عمر نسبت به دیگر بیمه‌ها کمی پیچیده است به همین دلیل می‌خواهیم یک بار دیگر بیمه عمر را شرح دهیم و سپس شما را با نحوه استعلام بیمه عمر مان آشنا کنیم تا پاسخ سوالات خودتان را بگیرید!

 
مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟

 

در خصوص بیمه عمر مان ایران بیشتر بدانیم

بیمه عمر مان ایران یک قرارداد بلندمدت بین بیمه‌گزار و شرکت بیمه ایران است که به موجب آن زندگی بیمه‌گزار تضمین می‌شود و بیمه ایران متعهد می‌شود که اگر در طول مدت قرارداد بیمه‌گزار به هر علت فوت کرد به خانواده وی خسارت پرداخت کند. بیمه‌گزار در ازای پرداخت حق بیمه‌هایی که مشخص می‌کند می‌تواند تا پایان قرارداد از مزایای بیمه عمر مان استفاده کند و در نهایت پس از پایان قرارداد نیز اندوخته بیمه خود را که شامل سود و حق بیمه‌های پرداختی است دریافت کند.

 

استعلام بیمه عمر یعنی چه؟

استعلام بیمه عمر یعنی چه؟

اگر تا کنون اصطلاح «استعلام بیمه» به گوشتان نخورده باشد احتمالاً از خودتان می‌پرسید که استعلام بیمه عمر یعنی چه؟ در پاسخ باید بگوییم استعلام یعنی دریافت نرخ و شرایط بیمه‌نامه قبل از خرید آن. یعنی می‌توانید مشخصات خود و همچنین شرایطی که از بیمه عمر خود انتظار دارید را به شرکت بیمه ارایه کنید و با دریافت استعلام بیمه عمر ببینید که میزان سود و اندوخته نهایی در هر سال و یا در پایان قرارداد چقدر است. همچنین می‌توانید ببینید میزان خسارت پوشش‌های بیمه عمر در هر سال را مشاهده کنید.

 

استعلام بیمه عمر مان چه اطلاعاتی در اختیار ما می‌گذارد؟

توصیه ما این است که قبل از خرید بیمه‌نامه حتما اقدام به دریافت استعلام بیمه‌نامه مورد نیاز خود کنید. زیرا استعلام بیمه عمر مانند یک صورتحساب می‌ماند که به شما اجازه می‌دهد از میزان پرداختی و سود دریافتی خود قبل از خرید بیمه مطلع شوید و اگر شرایط بیمه‌نامه برای شما رضایت‌بخش نباشد می‌توانید قبل از خرید، آن را تغییر دهید. اطلاعاتی که استعلام بیمه عمر مان به بیمه‌گزار می‌دهد عبارت‌اند از:

میزان حق بیمه‌های پرداختی: حق بیمه در بیمه‌های عمر توسط بیمه‌گزار تعیین می‌شود و این شخص بیمه‌گزار است که با توجه به شرایط اقتصادی و توان مالی خود تصمیم می‌گیرد چه مقدار حق بیمه بپردازد و همچنین تصمیم می‌گیرد که سالانه چند درصد آن را افزایش می‌دهد. با دریافت استعلام به طور دقیق مشخص می‌شود که با توجه به شرایطی که بیمه‌گزار تعیین کرده در هر سال از مدت قرارداد چه مقدار باید حق بیمه پرداخت کند.

میزان غرامت دریافتی از پوشش‌های بیمه عمر: میزان پرداختی خسارت پوشش‌های بیمه عمر مقدار ثابتی نبوده و در هر سال افزایش می‌یابد. یکی از اطلاعات دقیق دیگری که استعلام بیمه عمر مان به بیمه‌گزار می‌دهد این است که می‌تواند از طریق استعلام بفهمد هریک از پوشش‌ها در هر سال از بیمه عمر دقیقاً چه مبلغی به عنوان خسارت به وی پرداخت خواهند کرد.

میزان سود دریافتی از بیمه عمر: همان‌طور که می‌دانید بیمه عمر مان دارای دو نوع سود است یکی سود تضمینی و دیگری سود حاصل از مشارکت. حاصل این دو سود به همراه حق بیمه‌های پرداختی، اندوخته بیمه عمر را شکل می‌دهد. بیمه‌گزار می‌تواند شاهد سودی باشد که هر سال از بیمه عمر به دست می‌آورد. همچنین می‌تواند ارزش بازخرید بیمه خود و یا اندوخته نهایی بیمه‌نامه را در سال آخر بیمه‌نامه مشاهده کند.

در یک نگاه کلی باید بگوییم آنچه بیمه‌گزار در استعلام بیمه عمر مان مشاهده می‌کند به نوعی صورتحسابی است که تمام جزییات مالی بیمه‌نامه را به وی نشان می‌دهد. یعنی مشخص می‌کند در هر سال بیمه‌گزار چه مقدار باید حق بیمه پرداخت کند، تا چه میزان ممکن است سود دریافت کند، در هر سال از هریک از پوشش‌ها تا چه سقفی می‌تواند خسارت بگیرد و اندوخته نهایی وی چقدر می‌شود. چنین اطلاعاتی برای تصمیم‌گیری در شرایط بیمه‌نامه بسیار مهم هستند پس هرگز دریافت استعلام بیمه عمر را فراموش نکنید.

 

چه اطلاعاتی در استعلام بیمه عمر تاثیرگذار هستند؟

چه اطلاعاتی در استعلام بیمه عمر تاثیرگذار هستند؟

اطلاعاتی که برای دریافت استعلام بیمه عمر نیاز است بسیار مهم است زیرا باعث تغییر در نتیجه استعلام بیمه عمر مان خواهد شد. این اطلاعات به شرح زیر است:

مدت قرارداد: طبیعی است هرچه مدت قرارداد بیشتر باشد حق بیمه‌های بیشتری پرداخت می‌شود و سود حاصل نیز بیشتر است و در کل تغییرات محسوسی را در نتیجه استعلام بیمه عمر شاهد خواهیم بود.

سن بیمه‌گزار: از آنجا که سن بیمه‌گزار در تعیین مدت قرارداد موثر است می‌تواند در نتیجه استعلام نیز تاثیرگذار باشد.

حق بیمه‌های پرداختی: حق بیمه یکی از مهم‌ترین عواملی است که در استعلام بیمه عمر مان اثر می‌گذارد. هر تغییری در مقدار حق بیمه باعث می‌شود که میزان غرامت پوشش‌ها، سود و اندوخته بیمه عمر تغییر کند. پس لازم است که مقدار حق بیمه خود را به طور دقیق وارد کنید و همچنین مشخص کنید که سالانه چه میزان آن را افزایش خواهید داد.

تعداد و کیفیت پوشش‌های بیمه عمر: از آنجایی که بخش کوچکی از حق بیمه‌های پرداختی بیمه‌گزار صرف پذیرش ریسک بیمه می‌شود، تعداد و کیفیت پوشش‌های انتخابی بیمه عمر می‌تواند در نتیجه استعلام بیمه عمر تغییر ایجاد کند. در هنگام استعلام یا خرید بیمه عمر مان دقت کنید که به چه پوشش‌هایی نیاز دارید و آن‌ها را انتخاب کنید. همچنین کیفیت پوشش‌های خود را نیز با آینده‌نگری انتخاب کنید.

 

در بیمه عمر مان چه پوشش‌هایی به بیمه‌گزار ارایه می‌شود؟

در بیمه عمر مان چه پوشش‌هایی به بیمه‌گزار ارایه می‌شود؟

پوشش‌های بیمه عمر مان با پرداخت غرامت در زمانی که بیمه‌گزار دچار زیان شده باشد از وی و یا خانواده او حمایت می‌کند. پوشش‌هایی که در بیمه عمر مان وجود دارد عبارت‌اند از:

پوشش سرمایه فوت عادی: مبلغی است که در صورت فوت بیمه‌گزار در زمانی که بیمه‌نامه معتبر است به خانواده وی پرداخت می‌شود.

پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه: این خسارت زمانی به خانواده بیمه‌گزار پرداخت می‌شود که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد بر اثر حوادث، فوت شده باشد.

پوشش سرمایه ازکارافتادگی: اگر بیمه‌گزار در اثر سوانح دچار ازکارافتادگی دائم و کامل شود مطابق این پوشش خسارت دریافت می‌کند.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: بیمه‌گزاری که دچارازکارافتادگی دائم و کامل شده باشد می‌تواند علاوه بر دریافت غرامت ازکارافتادگی، بدون پرداخت حق بیمه، از مزایای بیمه عمر مان تا پایان مدت قراداد استفاده کند. کافی است این پوشش را در زمان خرید بیمه‌نامه انتخاب کرده باشد.

پوشش امراض خاص: بیمه‌گزاری که در طول مدت قرارداد دچار یکی از امراض خاص شده باشد از بیمه عمر مان خسارت دریافت می‌کند. امراض خاص اصطلاحی است که به سکته قلبی، سکته مغزی، عمل قلب باز، سرطان و پیوند اعضا اصلی بدن گفته می‌شود.

 

چگونه می‌توان استعلام بیمه  عمر مان تهیه کرد؟

چگونه می‌توان استعلام بیمه  عمر مان تهیه کرد؟

برای این کار کافی است به یکی از نمایندگی‌های بیمه ایران مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز و شرایطی که از بیمه‌نامه خود انتظار دارید را در اختیار نماینده بیمه قرار دهید و از وی بخواهید تا برای شما استعلام بیمه عمر بگیرد. راه دیگر این است که به روش آنلاین، استعلام بیمه عمر مان بگیرید. در این روش دیگر نیازی به مراجعه حضوری به نمایندگی بیمه نیست. کافی است به وب سایت مراجعه کنید و با ارایه مشخصات خود استعلام بیمه عمر بگیرید.

 

استعلام و خرید آنلاین بیمه عمر مان

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های استعلام آنلاین بیمه عمر از طریق وب سایت این است که می‌توانید قیمت بیمه و شرایط آن را در بین شرکت‌های مختلف مقایسه کنید. امکان مقایسه باعث می‌شود تا بهترین و متناسب‌ترین بیمه را بخرید و نگران قیمت آن نیز نباشید. بعد از خرید، بیمه‌نامه به صورت رایگان به آدرس شما ارسال می‌شود. در بیمتیو علاوه بر خرید بیمه عمر امکان خرید آنلاین بیمه شخص ثالث، خرید بیمه بدنه، بیمه درمان تکمیلی انفرادی، بیمه مسافرتی، بیمه آتش‌سوزی و بیمه‌های سازمانی وجود دارد. ما به شما کمک می‌کند تا در کوتاه‌ترین زمان و به راحتی بهترین بیمه‌ای که نیاز دارید را تهیه کنید.